Pomiar

My zapewnimy Ci dostawę odpowiedniego i wybranego przez Ciebie rodzaju drewna. Obsługujemy: Olecko, Ełk, Gołdap, Augustów, Bargłów Kościelny, Rajgród, Sztabin, Dąbrowa Białostocka, Lipsk, Sejny, Krasnopol, Puńsk, Szypliszki.
Prowadzimy sprzedaż drewna w systemie ratalnym na dogodnych warunkach.
Zapraszamy naszych Klientów do skorzystania z korzystnej oferty!


Drewno kominkowe i opałowe sprzedawane jest w metrach przestrzennych (mp).


Pomiar objętości drewna jest czynnością abstrakcyjną dla niejednego użytkownika kominka. Niewiedza kupującego w tym zakresie daje niezłe pole manewrowania sprzedawcom, którzy potrafią czasem całkiem nieźle żonglować metrami sześciennymi i przestrzennymi.

Metr przestrzenny.

My układamy drewno bardzo starannie i jego ilość rzeczywista w 1 mp jest wysoka. Dostarczamy każdą ilość drewna kominkowego lub opałowego do miejscowości położonych w okolicy Suwałk między innymi do Olecka, Ełku, Gołdapi, Augustowa, Bargłowa Kościelnego, Rajgrodu, Sztabina, Dąbrowy Białostockiej, Lipska, Sejn, Krasnopola, Puńska, Szypliszk.

To jednostka określająca ilość szczap, jaka zmieści się w przestrzeni jednego metra sześciennego. Problemem w przypadku stosowania jednostki "mp" jest fakt, że w zależności od sposobu nasypania, rzeczywista ilość drewna może się od siebie bardzo różnić. Drewno, które nie jest poukładane zwiększa swoją objętość w stosunku do tej samej ilości drewna ułożonego o 25%.

Dostarczane przez naszą firmę drewno jest ułożone dokładnie, co umożliwia jego rzetelny pomiar.

Zasady pomiaru objętości drewna opałowego są następujące. Należy zmierzyć u podstawy długość (a) i szerokość (b) stosu drewna oraz jego wysokość (c). Otrzymane 3 wyniki pomiaru należy przemnożyć wg wzoru a*b*c. Otrzymany wynik to metry przestrzenne (mp), czyli ilość drewna wraz z przestrzeniami powietrza pomiędzy wałkami, klockami lub szczapami. Najlepiej jest wykonać pomiar, gdy drewno ułożone jest w regularny prostopadłościan lub znajduje się na skrzyniach, paletach lub na pojeździe.

Metr sześcienny.

Metr sześcienny (kubik) jest jednostką miąższości drewna, ale potocznie mówi się o masie drewna wyrażonej w m3 (metrach sześciennych). Metry sześcienne jest to ilość czystego drewna, bez przestrzeni powietrznych pomiędzy kawałkami drewna. Pomiar metrów sześciennych uzyskuje się analogicznie jak przy metrach przestrzennych, następnie wynik (mp) mnożymy przez współczynnik redukujący, np. dla drewna krótkiego w wałkach o długości 1,0 m wynosi on 0,65. Przykładowo 1 metr przestrzenny drewna opałowego w wałkach równy jest 0,65 metra sześciennego (m3).

Pomiar

Ze względu na różne przeliczniki dla metrów sześciennych, najwygodniej jest operować w praktyce metrami przestrzennymi. Przy zakupie drewna opałowego z dowozem do klienta, drewno powinno zostać obmierzone, najlepiej przed rozładunkiem. Najprostsza sytuacja to pomiar na przyczepie, skrzyniach, paletach w sytuacji gdy drewno jest ułożone na jednakową wysokość a przestrzeń ładunkowa zbliżona jest do prostopadłościanu. Często jednak się zdarza, że drewno przyjeżdża na przyczepie np. ciągnikowej i góra ładunku przypomina stożek. Dwa pierwsze wymiary (długość i szerokość przyczepy) są łatwe do zmierzenia, jednak wysokość już nie za bardzo. W tej sytuacji wysokość powinna zostać uśredniona i ustalona komisyjnie przez sprzedającego i kupującego.

Metry przestrzenne zawierają zmienną ilość czystego drewna i jest to zależne od gatunku drewna, stopnia rozdrobnienia, formy ułożenia itd. W terminologii fachowej istnieją jeszcze jednostki pochodne: mpn – metr przestrzenny nasypowy oraz mpu – metr przestrzenny układany. Zawartość drewna w metrze układanym jest zdecydowanie większa niż nasypowym. Jest to bardzo logiczne, jeżeli starannie i ciasno ułożymy drewno na przyczepie to będzie tam jego więcej niż w sytuacji gdy zostanie tam bezładnie wrzucone. A więc zawsze warto na to zwrócić uwagę, gdyż drewno ułożone oznacza zawsze większą ilość drewna. Jeżeli drewno nie jest ułożone to pozostaje nam się jeszcze targować o cenę.

Zapraszamy na krótki filmik pt.
„Cudowne Rozmnożenie Drewna Kominkowego” - czyli dlaczego bardziej połaca się kupić drewno układane a nie nasypane :) - poświęć 2 minuty i zadbaj o swój portfel !

Proponujemy dostawy drewna opałowego i kominkowego oraz nawiążemy współpracę w zakresie regularnych dostaw z Oleckiem, Ełkiem, Gołdapią, Augustowem, Bargłowem Kościelnym, Rajgrodem, Sztabinem, Dąbrową Białostocką, Lipskiem, Sejnami, Krasnopolem, Puńskiem, Szypliszkami.Copyright 2011 © VIP P.U.H Magdalena Zakrzewska     Obsługujemy Suwałki i okolicę: Olecko, Ełk, Gołdap, Augustów, Bargłów Kościelny, Grajewo, Rajgród, Sztabin, Dąbrowa Białostocka, Lipsk, Sejny, Krasnopol, Puńsk, Szypliszki, Filipów i wiele innych...      Administracja: Jerzy Rydzewski   Jerzy Rydzewski   Dodaj stronę do ulubionych Google Katalog
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free