Nasze drewno

Prowadzimy sprzedaż drewna, węgla, pelletu oraz brykietu w systemie ratalnym na dogodnych warunkach.
Zapraszamy naszych Klientów do skorzystania z korzystnej oferty!

 Firma nasza od 2005 r. świadczy usługi w zakresie dystrybucji drewna kominkowego i opałowego a od 2015 r. rozszerzyliśmy naszą działalność o sprzedaż wszystkich rodzajów węgla kamiennego, pelletu oraz brykietu drzewnego. Oferujemy również nasze usługi w zakresie transportu materiałów sypkich i transportu drewna stosowego. Dysponujemy sześcioma samochodami ciężarowymi o ładowności od 1500 kg do 29000 kg, co pozwala nam dostarczyć zakupiony u nas towar bezpośednio do kienta.

Zapewniamy:

  • dokładny i rzetelny pomiar zakupionego drewna,
  • wysoką jakość węgla kamiennegoi ekogroszku,
  • krótkie terminy realizacji,
  • możliwość zamawiania towaru małymi partimi,
  • korzystne warunki finasowania,
  • własny transport.

Skontaktuj się z anmi:

w naszej ofercie znajduje się najwyższej jakości drewno opałowe i kominkowe, pocięte według oczekiwań klienta. Drewno piłujemy irąbiemy na nowoczesnych piłołuparkach.

Siedziba firmy: ul. Sejneńska 60 

Dostarczamy każdą ilość drewna kominkowego lub opałowego do miejscowości położonych w okolicy Suwałk między innymi do Olecka, Ełku, Gołdapi, Augustowa, Bargłowa Kościelnego, Rajgrodu, Sztabina, Dąbrowy Białostockiej, Lipska, Sejn, Krasnopola, Puńska, Szypliszk. Obsługujemy: Olecko, Ełk, Gołdap, Augustów, Bargłów Kościelny, Rajgród, Sztabin, Dąbrowa Białostocka, Lipsk, Sejny, Krasnopol, Puńsk, Szypliszki.
Decydując się na palenie surowcem odnawialnym jakim jest drewno, przyczyniają się Państwo do ochrony środowiska naturalnego. Wiele osób uważa, że nie ma nic przyjemniejszego niż wieczór spędzony w kręgu światła płynącego z paleniska.
Proponujemy dostawy drewna opałowego i kominkowego oraz nawiążemy współpracę w zakresie regularnych dostaw z Oleckiem, Ełkiem, Gołdapią, Augustowem, Bargłowem Kościelnym, Rajgrodem, Sztabinem, Dąbrową Białostocką, Lipskiem, Sejnami, Krasnopolem, Puńskiem, Szypliszkami.

Drewno

Jednym z najstarszych materiałów używanych przez człowieka jest drewno. Człowiek używa drewna jako opału od momentu gdy nauczył się wykorzystywać ogień. Obecnie, na rynku paliw wykorzystywanych do ogrzewania domów jednorodzinnych, jest odkrywane na nowo. Wybór drewna na opał często jest dziełem przypadku. Spowodowane jest to głównie popularyzacją komików jako dodatkowego, a nierzadko podstawowego źródła ciepła w domu. Surowiec ten jest otrzymywany ze ściętych drzew. Stosowany jest również jako opał w piecach co.
Zapwewniamy dostawy drewna opałowego i kominkowego Olecku, Ełkowi, Gołdapi, Augustowowi, Bargłowowi Kościelnemu, Rajgrodowi, Sztabinowi, Dąbrowie Białostockiej, Lipsku, Sejnom, Krasnopolowi, Puńsku, Szypliszkom.
Zdarza się, że kupuje się to, co akurat jest dostępne. Czasem drewno trafia do nas jako produkt uboczny np. po budowie albo wycince okolicznych drzew przydrożnych. Warto jednak pamiętać, że kiedy tylko to możliwe, powinno się wybierać drewno o odpowiednich parametrach. My zapewnimy Ci dostawę odpowiedniego i wybranego przez Ciebie rodzaju drewna. Posiadamy prawie każdy gatunek drewna, tniemy i łupiemy na zamówienie. Przygotowanie dobrego drewna kominkowego jest tak samo trudne jak zrobienie dobrego wina. Niby wszystko proste, ale nie każdemu się udaje. Nasze drewno jest sezonowane. Proces sezonowania polega na ułożeniu pociętego drewna w stosy, drewno jest układane w taki sposób, żeby zapewnić maksymalny dostęp powietrza. Jednocześnie jest przykryte od góry, w celu zapewnienia ochrony przed opadami atmosferycznymi. Ten sposób sezonowania zapewnia doskonałą jakość oferowanego przez nas paliwa. W związku z tym, że najlepsze wartości kaloryczne uzyskuje drewno sezonowane, zachęcamy do dokonania zakupu w miesiącach wiosennych. Można w ten sposób zaoszczędzić pieniądze (tuż przed zimą drewno sezonowane jest drogie) i uniknąć problemów ze słabo palącym się surowcem o dużej wilgotności. Taki zakup naprawdę się opłaca. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

Drewno_Zakrzewskich_Piertanie-01
Drewno_Zakrzewskich_Piertanie-02
Drewno_Zakrzewskich_Piertanie-03
Drewno_Zakrzewskich_Piertanie-04
Drewno_Zakrzewskich_Piertanie-05
Drewno_Zakrzewskich_Piertanie-18
Drewno_Zakrzewskich_Piertanie-20
Drewno_Zakrzewskich_Piertanie-22
Drewno_Zakrzewskich_Piertanie-23
Drewno_Zakrzewskich_Piertanie-37
Drewno_Zakrzewskich_Piertanie-38
Drewno_Zakrzewskich_Piertanie-39
palety06
palety07
palety08
palety09

Paliwa odnawialne

Odnawialne źródła energii to takie, które racjonalnie eksploatowane nie ulegają wyczerpaniu. Do paliw odnawialnych zalicza się między innymi drewno, biomasę, energię słoneczną, energię powstałą w wyniku spiętrzenia wód i pochodzącą ze źródeł geotermalnych, czy siłe wiatru. Są to źródła energii, które racjonalnie eksploatowane nie ulegają wyczerpaniu.

Dlaczego właśnie drewno?

Bo jest to właśnie paliwo odnawialne, przy jego spalaniu do atmosfery nie jest emitowany dwutlenek węgla ani związki siarki. W dodatku zawiera mało popiołu, co upraszcza instalację i ułatwia jej obsługę (czyszczenie).
Do opalania pieców wykonanych ze stali zwykłych stosuje się drewno liściaste, które posiada znikomą zawartość związków żywicznych.

Związki te mogą powodować szybsze zużycie pieca. Dlatego drewno z drzew iglastych (z dużą zawartością związków żywicznych) spala się w piecach ze stali kwasoodpornych, wykonanych jako kotły zagazowujące. Parametrem decydującym o wartości opałowej drewna jest jego wilgotność. Najlepsze do celów grzewczych jest drewno o wilgotności ok. 25%, uzyskanej poprzez przynajmniej roczne sezonowanie. Wartość opałowa drewna wynosi 8-15 MJ/kg.
Po trzecie - jest to paliwo szeroko dostępne, jego źródłem wcale nie musi być las, może być to też wierzba energetyczna hodowana na polu za domem.
My zapewnimy Ci dostawę odpowiedniego i wybranego przez Ciebie rodzaju drewna. Obsługujemy: Olecko, Ełk, Gołdap, Augustów, Bargłów Kościelny, Rajgród, Sztabin, Dąbrowa Białostocka, Lipsk, Sejny, Krasnopol, Puńsk, Szypliszki.
Istotne jest też to, że drewno dostępne jest tu na miejscu
Nie ma potrzeby jego importowania, a więc jego cena jest niezbyt niewrażliwa na zmiany gospodarcze i polityczne na świecie, czego powiedzieć nie można o ropie naftowej. Dodatkowo, warto wspomnieć, że drewno nie jest obciążone podatkiem akcyzowym, w odróżnieniu od innych paliw. W porównaniu do innych paliw, z których można produkować gaz drzewny, drewno zawiera bardzo niewielką ilość popiołu, rzędu 1-2%, co pozwala na prostszą konstrukcję gazogeneratora (mniejszy filtr, mniejszy popielnik). Zaletą drewna jest również fakt, że nie ma strat związanych z jego przechowywaniem.
Drewno pozyskujemy z lasów państwowych. W tym zakresie współpracujemy z licznymi nadleśnictwami na terenie Warmii, Mazur i Podlasia.

Poza jego właściwościami palnymi, był przez wieki także idealnym materiałem do budowy domów, statków oraz wielu rzeczy codziennego użytku. Jest w pełni biodegradowalnym surowcem bezpiecznym dla środowiska, bardzo łatwym w pozyskaniu i obróbce. Dodatkowo drzewa mają pozytywny wpływ na nasz klimat i ekosystem, tłumią w znacznym stopniu hałas i zatrzymują wiatry. Zapobiegają także erozji, a gdy jest zimno wydzielają ciepło. Walory drzew i drewna z nich pozyskiwanego docenimy jeszcze nie raz.

Jednym z najstarszych materiałów używanych przez człowieka jest drewno. Człowiek używa drewna jako opału od momentu gdy nauczył się wykorzystywać ogień. Obecnie, na rynku paliw wykorzystywanych do ogrzewania domów jednorodzinnych, jest odkrywane na nowo. Wybór drewna na opał często jest dziełem przypadku. Spowodowane jest to głównie popularyzacją komików jako dodatkowego, a nierzadko podstawowego źródła ciepła w domu. Surowiec ten jest otrzymywany ze ściętych drzew. Stosowany jest również jako opał w piecach co.

Dostarczamy każdą ilość drewna kominkowego lub opałowego do miejscowości położonych w okolicy Suwałk między innymi do Olecka, Ełku, Gołdapi, Augustowa, Bargłowa Kościelnego, Rajgrodu, Sztabina, Dąbrowy Białostockiej, Lipska, Sejn, Krasnopola, Puńska, Szypliszk.

Copyright 2011 © VIP P.U.H Magdalena Zakrzewska     Obsługujemy Suwałki i okolicę: Olecko, Ełk, Gołdap, Augustów, Bargłów Kościelny, Grajewo, Rajgród, Sztabin, Dąbrowa Białostocka, Lipsk, Sejny, Krasnopol, Puńsk, Szypliszki, Filipów i wiele innych...      Administracja: Jerzy Rydzewski   Jerzy Rydzewski   Dodaj stronę do ulubionych Google Katalog
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free