Węgiel

W naszej ofercie posiadamy:

Wysokoenergetyczny długopłomienny węgiel kamienny marki D, który charakteryzuje się następującymi parametrami fizyko-chemicznymi i organoleptycznymi: Kaloryczność Q (27-28Mj/kg), Popiół A - max. 5.0 %, Wilgotność W - max. 8.0%, Części lotne V ok. 40%, Siarka max. 0.20%, Twardy - nie kruszy się, Wysoki płomień spalania, Bez kamieni i przerostów, Nie pozostawia spieków, Błyszczący.

as orzechokostka

Orzecho-Kostka 50-150 mm

Orzecho-kostka łączy w sobie zalety orzecha i kostki. Posiada małą ilość siarki dzięki czemu jest bardziej przyjazny dla środowiska i pieców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

as kostka

Kostka 100-200 mm

Kostka to rodzaj węgla kamiennego o niskiej zawartość siarki. Podstawowe cechy tego opału to bardzo długi czas utrzymywania żaru oraz wysoki płomień i temperatura podczas spalania. Ponadto z uwagi na małą ilość siarki ten rodzaj węgla generuje mniejsze zanieczyszczenia w komorach spalania.

Kaloryczność: 27 - 28 MJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

as orzech

Orzech 50-100 mm

Orzech to kolejna odmiana węgla kamiennego, która wyróżnia się wielkością. Jest to jedna z największych spośród trzech rodzajów tego opału. Węgiel orzech charakteryzuje się jasnym i wysokim płomieniem podczas procesu spalania. Podobnie jak ekogroszek jest on bardzo ekologiczny, ponieważ prawie nie zawiera siarki. Całkowicie indywidualną cechą tego rodzaju węgla jest mała ilość popiołu, która pozostaje po spalaniu.

 Kaloryczność: 27 - 28 MJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

as groszek

Groszek 25-50 mm

Groszek jest indywidualnym rodzajem węgla kamiennego, który znamy od dziesiątków lat. Podstawowa różnica to jedynie jego wielkość i ciężar. Tradycyjny węgiel kamienny to bryły, o nieregularnych kształtach. Są zwykle takiej wielkości, że mieszczą się w naszej dłoni. Groszek natomiast jak sama nazwa wskazuje jest nieco mniejszy od zwykłego węgla kamiennego. Wyróżnia się dużą kalorycznością i wydajnością opału.

Kaloryczność: 23 - 24 MJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

as ekogroszek

Ekogroszek 8-25 mm

Ekogroszek charakteryzuje się wysoką jakością spalania i dużo większą wydajnością niż alternatywne paliwa. Co najważiejsze jest on również przyjazny dla środowiska, a to cecha niezwykle ważna w obecnych czasach ponieważ Polska jest krajem o wysokim zagrożeniu tego typu zanieczyszczeniami. Ekogroszek produkuje się z wysokokalorycznego węgla, zawierającego małe ilości siarki i wody. Dzięki temu jest to opał bardzo wydajny i kaloryczny.

Kaloryczność: 23 - 24 MJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

as mial

Miał 0-8 mm

Miał węglowy to bardzo drobna postać węgla kamiennego. Stosowany głównie do palenia w piecach na potrzeby kotłowni większych instytucji np. szkoły, osiedla mieszkaniowe. Choć ceny węgla ciągle wzrastają, to w porównaniu z innym opałem palenie miałem w warunkach domowych lub w kotłowniach jest w dalszym ciagu bardziej ekologiczne i opłacalne.

Kaloryczność: 23 - 24 MJ.

Copyright 2011 © VIP P.U.H Magdalena Zakrzewska     Obsługujemy Suwałki i okolicę: Olecko, Ełk, Gołdap, Augustów, Bargłów Kościelny, Grajewo, Rajgród, Sztabin, Dąbrowa Białostocka, Lipsk, Sejny, Krasnopol, Puńsk, Szypliszki, Filipów i wiele innych...      Administracja: Jerzy Rydzewski   Jerzy Rydzewski   Dodaj stronę do ulubionych Google Katalog
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free